Вудилища

From Fishing Planet Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Rods and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎русский • ‎українська


Вудилища

Вудка, вудочка — знаряддя для ловіння риби, що звичайно складається з жорсткого корпусу — вудлища (як правило змінної довжини) з гнучким кінцем, прозорої волосіні (зазвичай нейлонова), поплавця (проте його може і не бути), грузила та гачка.

Зазвичай виробники використовують кілька характеристик визначення вудилища. Вони включають довжину, потужність, тест і лад.

Потужність або клас вудилища спінінгів діляться на 4 основні типи (не рахуючи проміжних): ультралегкий клас, легкий клас, середній клас, важкий клас. Розподіл за класами умовний і може відрізнятися у різних виробників, але один з популярних і загальноприйнятих виглядає так: ультралегкий клас (Ultra Light) — тест до 5 м, легкий клас (Light) — тест від 7 до 15 м, середній клас (Medium) — тест від 15 до 40 м, важкий клас (Heavy) — тест від 40 р і вище.

Іншою важливою характеристикою вудилищ спінінгів є лад вудилища, під яким розуміється коефіцієнт модуля пружності Юнга, притаманний конкретному вудилища. Так розрізняють спінінги швидкого, середнього і повільного ладу.

Довжина - в даний час вудилища випускаються з урахуванням будь-яких смаків та потреб у діапазоні від 1,0 м до 14,5 м та більше.

Тестом вудилища називають рекомендовану вагу закиданих приманок. Вказується або в грамах, або в унціях. Вказують дві величини — мінімальна вага, яка може бути покинута даними вудилищем, і максимальна вага, щоб закидати приманку без перевантаження вудилища.

У магазині FishingPlanet ви можете знайти та купити різні типи вудлищ, виходячи з різних виробників, включаючи революційні технології, розроблені спеціально для ваших потреб та уподобань: