Приманки
Блешні — штучна риболовна принада для ловлі хижої риби. Блешня імітує зазвичай живу рибку, рідше — комаху або іншу звичну для хижака здобич. Для приваблення риби блешню протягують або іншим чином рухають — «грають», імітуючи живу істоту.
Блешні за характером руху у воді бувають коливні та обертові. До обертових блешень також належить швидкісна блешня з пропелером — девон.
Штучні приманки створюють шумові та візуальні ефекти і провокують хижака на атаку. Всі приманки поділяються на класифікації за ступенем заглиблення, особливо гри, за кольорами.
Вони включають такі типи:
- Окуневі Джигі Дуже популярна серед рибалок Америки приманка, створена спеціально для лову Басса, яка називається Басовий Джиг. Конструктивно Басовий Джиг є готовою джиговою принадою з головкою трикутного перерізу, в яку вмонтований спеціально для неї розроблений однопіддевний гачок і оснащену густою і досить короткою «спідницею» з м'якого пластику.
- М'які пластикові приманки або силіко́н — штучна риболовна принада для ловлі хижої риби — судака, щуки тощо. Являє собою імітацію живої рибки, зроблену з силікону або іншого еластичного полімерного матеріалу. Використовується, як правило, разом із «офсетним» гачком або джиг-голівкою — обважненим гачком, що частково ховається всередині віброхвосту.
- Коливні блешні — це металева пластина, опукла з лицьового боку і увігнута із зворотнього. Має декілька отворів: спереду для кріплення до волосіні, ззаду — для рибальського гачка, зазвичай потрійного. В отворах знаходяться заводні кільця з декількох витків сталевого дроту. Ці кільця виконують роль шарнірного кріплення. Коливна блешня «грає», здійснюючи похитування в воді з боку в бік.
- Обертові блешні (вертушка) має дротяну вісь з рибальським гачком. Іноді на осі є додаткове грузило. Металева пластинка закріплена тільки за один край і при русі у воді обертається навколо дротяної осі. Як правило, обертові блешні менше за розміром, ніж коливні, і розраховані вони на відносно дрібну хижу рибу (окуня, форель), але є і винятки — в умілих руках вони перетворюються на зброю проти гігантів: таких як сом, щука, судак.
- Воблери — твердотіла об'ємна приманка для ловлі хижих видів риб тролінгом, «доріжкою» або спінінгом. У перекладі з англійської wobbler — «хитання». При використанні воблер імітує поранену (хвору) рибку, чим приманює хижака. В англійській мові також використовуються терміни «crankbait», «minnow», «shallow-diver», «deep-diver», «hard bait» та «wood bait».
- Морські приманки відрізняються від прісноводних рядом особливостей: Вони мають спеціальне покриття від солі та корозії. Забарвлення таких приманок яскравіше, щоб бути видимим у товщі води на глибині і залучати видобуток. Необхідно чіпляти більшу кількість міцних гачків, щоб не упустити видобуток, оскільки риба в морі більша і сильніша. Приманка більша як за вагою, так і за розміром.
Штучна приманка так само, як і жива, приваблює рибу. Незалежно від того, чи вирушили ви за басом, судаком або окунями, у штучної приманки в більшості випадків є ряд переваг у порівнянні з живою. Вони викликають у риби інстинктивне бажання дзьобнути на наживку. Штучна приманка залишається на гачку довше.
Вибір правильної приманки для цільової риби чи певного місця риболовлі чи умови – це мистецтво. Деякі підказки можна знайти в розділі Поради та підказки.